Reklama

Miliony Syryjczyków mogą stracić domy i mieszkania.

Miliony Syryjczyków mogą stracić domy i mieszkania.

07.05.2018
Czyta się kilka minut
RAMI AL SAYED / AFP / EAST NEWS
Z

Zgodnie nowym prawem własności właściciele mają jeszcze kilka dni, aby stawić się w swoich rodzinnych miejscowościach i ponownie zarejestrować w urzędzie nieruchomości. Wielu spośród 10 mln ludzi, którzy uciekli z domów przed wojną i prześladowaniami, nie może lub nie chce (bojąc się o swoje życie) tego zrobić; obawy, że przepisy wprowadzono po to, aby państwo mogło przejąć własność przeciwników prezydenta Asada, są więc uzasadnione. Na zdjęciu: ewakuacja południowych przedmieść Damaszku, efekt porozumienia podpisanego z jedną z opozycyjnych grup zbrojnych, 3 maja 2018 r. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]