Reklama

Milczenie owieczek

Milczenie owieczek

16.10.2006
Czyta się kilka minut
Przed kilku laty w pewnej parafii rozwijał się Ruch Światło-Życie. Młodzież przygotowywała oprawę muzyczną i liturgiczną wieczornej Mszy, która była dzięki temu najbardziej "oblegana. Pewnej niedzieli schola śpiewała po komunii pieśń uwielbienia. Proboszcz, który za punkt honoru stawiał sobie odczytanie ogłoszeń, czekał przy pulpicie z przygotowanymi notatkami. Gdy zaintonowano trzecią zwrotkę, stracił cierpliwość i huknął: "Dosyć!.
N

Nie chcę tu udowadniać, że liturgia jest ważniejsza od ogłoszeń ani krytykować zadufania niektórych proboszczów, uważających, że celebracja Mszy jest tym doskonalsza, im oni sami odgrywają w niej większą rolę. Chciałbym zająć się zjawiskiem szerszym: kwestią, której polscy katolicy są świadomi w bardzo różnym stopniu, a która może zaważyć na przyszłości polskiego Kościoła daleko bardziej niż zawirowania wokół Radia Maryja. Mam na myśli miejsce świeckich w Kościele.

Niepewność jutra

W mojej obecnej parafii pojawił się niedawno młody, pełen zapału wikariusz. W sennej dotychczas wspólnocie powstały grupa młodzieżowa i studencka, rozpoczęły się wykłady przybliżające niedzielną liturgię, adoracje i czuwania oraz spotkania dla małżeństw. Ksiądz prowadził również pogłębione przygotowanie do sakramentu bierzmowania i organizował...

10518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]