Reklama

Migracje zdecydują o przyszłości

Migracje zdecydują o przyszłości

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Srdjan Zivulovic / REUTERS / FORUM
D

Duży wpływ na wynik brytyjskiego referendum miała, manipulowana przez niektórych polityków, dyskusja o imigrantach zarobkowych, głównie z Europy Środkowej. Niedawne przybycie ok. 800 tys. uchodźców i migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki wzbudziło opór także w Polsce i na Węgrzech, a więc w krajach, z których jeszcze 30 lat temu wyjeżdżano z powodów politycznych. Podczas kryzysu uchodźczego zachowanie strefy Schengen stało się jednym z priorytetów Komisji Europejskiej. Na zdjęciu: kontrola dokumentów na granicy chorwacko-słoweńskiej, 2011 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]