Reklama

Miast filozofa - profesjonalista

Miast filozofa - profesjonalista

28.11.2004
Czyta się kilka minut
I znowu się udało. Unia Europejska po miesiącu przetargów wyszła z awantury o Rocca Buttiglionego obronną ręką. Buttiglione, wokół którego spór blokował powstanie nowej Komisji, zastąpiony został przez Franca Frattiniego.
T

Ten doświadczony prawnik i technokrata wypadał świetnie podczas przesłuchania i zdaje się mieć lepsze kompetencje na komisarza ds. sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa niż Buttiglione - filozof, którego przyjaźń z papieżem wydawała się dla wielu wystarczającą kwalifikacją do pełnienia funkcji w Komisji. Sam Buttiglione, rozpowszechniając plotkę, że jego następca jest masonem, potwierdził słuszność obaw wobec swojej osoby. Spór wokół włoskiego polityka wyszedł zresztą już tak dalece poza kwestie merytoryczne, że gdy przewodniczący José Manuel Barosso wymienił Buttiglionego na Frattiniego - także prawicowego polityka, członka rządu Silvia Berlusconiego - nie przeszkodziło to deputownym LPR głosować przeciw Komisji, a PiS powstrzymać się od głosu.

Dla Polski jednak istotniejsze od rzekomej przynależności do loży są deklaracje Frattiniego. Jego zdaniem...

1100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]