Reklama

Marcinkiewicz wie, ale może nie powie

Marcinkiewicz wie, ale może nie powie

27.05.2008
Czyta się kilka minut
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz poskarżył się "Dziennikowi", że w grudniu 2005 r. ówczesny prezydent--elekt zlecił szefowi ABW zbieranie informacji na jego temat.
G

Gdy coś takiego mówi były szef rządu, nie można przejść obok sprawy obojętnie. Toteż prokuratura prowadzi już postępowanie sprawdzające. Zapachniało wielkim skandalem.

A jednak oskarżenia Marcinkiewicza nie wyglądają - przynajmniej na tym etapie - przekonująco. Dlaczego nie protestował wtedy, gdy rzekome naciski Lecha Kaczyńskiego miały miejsce? Jeśli zaś nie chciał wtedy stracić posady premiera, dlaczego nie nagłośnił tych oskarżeń, gdy poszedł w odstawkę w czerwcu 2006 r.? Dlaczego sugerował taką rolę Lecha Kaczyńskiego, ale bez ujawniania jego nazwiska, kilka miesięcy temu, a teraz dopiero postawił kropkę nad "i"? Czy ma to jakiś związek z utratą fotela dyrektora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju? Jak wiadomo, szef NBP (a protegowany Lecha Kaczyńskiego) Sławomir Skrzypek mógł Marcinkiewiczowi przedłużyć rekomendację, ale nie zrobił tego. Dlaczego...

1564

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]