Reklama

Mam oparcie

Mam oparcie

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Pamiętacie, co powiedział Jezus? - pytał krakowian wieczorem 27 kwietnia kard. Franciszek Macharski - »Niewiasta, gdy rodzi, smutek ma«. Naprawdę coś niezwykłego urodziło się, gdy Jan Paweł II urodził się dla Ojca Niebieskiego po raz drugi. Uprosił nam łaskę, żeby i w nas to się stało.
Z

Za kwadrans dziewiąta pod krakowską kurią stoi jeszcze niewiele chowających się pod parasolami ludzi. Pada deszcz. Jest cicho, wszystkie oczy kierują się w stronę “papieskiego" okna. Przychodzą nowi, parami, rodzinami. O dwudziestej pierwszej ma przyjechać kardynał Macharski.

Rano przychodzi SMS: “Był z nami i przy św. Piotrze. Tam i tu NASZ. Kard. Macharski wraca dziś z Watykanu. Przyjdź i zaproś znajomych pod Kurię na Apel Jasnogórski 27 kwietnia o 21.00". W “Tygodniku" też przekazujemy wiadomość dalej: rozsyłamy maile, dzwonimy do przyjaciół. Wiadomość zaczyna krążyć, niebawem pojawi się w serwisie Onet.pl i w lokalnej telewizji.

Trzy tygodnie wcześniej krakowska młodzież podobnie zwoływała się na “Biały Marsz". Tak jak 24 lata temu, po zamachu na Papieża. Oczywiście, zwoływano się wtedy inaczej. - Z ust do ust, między znajomymi, w...

4470

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]