Reklama

Mafioso czy dusza towarzystwa?

Mafioso czy dusza towarzystwa?

30.03.2003
Czyta się kilka minut
Podczas przesłuchań przed komisją śledzą Włodzimierz Czarzasty, sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zaprezentował się jako obrońca wolności słowa i racji stanu. Tymczasem analizując jego zeznania można dojść do innego wniosku: to Czarzasty, z jego antydemokratyczną mentalnością, możliwościami w strukturach władzy i podejmowanymi od kilku lat działaniami - zmierzającymi do podporządkowania „grupie mającej władzę” mediów prywatnych i obsadzenia „swoimi" mediów publicznych - jest zagrożeniem dla demokracji.
D

Do minionej środy Włodzimierzem Czarzastym straszyłem moje nieletnie dziecko. „Jak będziesz niegrzeczny - mówiłem - to przyjedzie pan Czarzasty i ci kaszkę zje”. Taka bowiem była moja o nim wiedza, na którą składały się następujące informacje.

Po pierwsze. Wierząc Lwu Rywinowi, postrzegałem w osobie Włodzimierza Czarzastego osobę, która chce stworzyć koncern medialny - lewicowy i „podpięty” pod SLD-owski układ - oraz wziąć udział w prywatyzacji telewizji publicznej, i dlatego forsuje „swój” projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Słuchając nagrania rozmowy Rywina z Adamem Michnikiem nie wykluczałem także, że to Czarzasty był „duszą” towarzystwa, które wysłało Rywina z wiadomą propozycją. Cytuję z nagrania rozmowy z 22 lipca: „Lew Rywin do Adama Michnika: Myślę, że początek to był Czarzasty i Robert, którzy chcieli załatwić każdy swój interes. Robert -...

8877

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]