Reklama

Macierzyństwo i wdowieństwo

Macierzyństwo i wdowieństwo

11.06.2013
Czyta się kilka minut
W ostatnią niedzielę czytaliśmy w naszych kościołach Ewangelię o tym, jak Chrystus „użalił się” nad wdową z Nain, opłakującą śmierć jedynego syna.
W

Wskrzesił go do życia i „oddał go jego matce” (Łk 7, 15). Czyniąc to, nie tylko oddał jej syna, ale także zadał jej na nowo macierzyństwo. Nie chodzi przecież tylko o to, że odzyskała podporę i pomoc, konieczną samotnej kobiecie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Równie (a może bardziej?) chodzi o to, że odzyskała sens życia, odkryła na nowo perspektywę miłości, bycia potrzebną. Odzyskała macierzyństwo.
W upływającą pod znakiem tej Ewangelii niedzielę uczestniczyliśmy w Łagiewnikach w beatyfikacji dwóch niezwykłych kobiet: matki Zofii Czeskiej (1584–1650), założycielki Sióstr Prezentek, oraz matki Małgorzaty Łucji Szewczyk (1828–1905), założycielki Sióstr Serafitek (zob. tekst Marcina Chodunia w dziale "Wiara" – red.).
Niewielu z nas zapewne wie, że pierwsza z nich – matka Zofia – w 22. roku swojego życia została wdową (po sześciu latach małżeństwa z Janem Czeskim);...

2722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]