Reklama

Lot do miasta objawień

Lot do miasta objawień

22.08.2017
Czyta się kilka minut
Jeszcze kilka miesięcy temu pielgrzymka do Lourdes była związana z trudem dla wielu nie do pokonania. Od niedawna można z Polski dolecieć tam samolotem.
Wolontariusze ciągną wózki z pielgrzymami
N

Najkrótsza trasa z Krakowa do ­Lourdes ma 2200 km, na podróż samochodem trzeba więc poświęcić co najmniej dwa dni. Dla wielu starszych, chorych, niepełnosprawnych to warunki zaporowe. Sytuację w tym roku zmieniło otwarcie połączeń lotniczych z Balic do oddalonego od Lourdes o 10 km lotniska Tarbes-Lourdes-Pyrénées oraz z Warszawy do Tuluzy. Czy linie te są jednak przystosowane dla osób niepełnosprawnych? Sprawdziliśmy, korzystając z zaproszenia organizacji Atout France.

Ziemia przemian i łaski

Osobie zdrowej trudno wyobrazić sobie piętrzące się w podróży przed osobą niepełnosprawną trudności. Personel lotniska jednak stara się patrzeć jej oczami. Wystarczy zgłosić (najlepiej już w momencie zakupu biletu) konieczność pomocy, by otrzymać specjalny status. Przez lotnisko w Balicach prowadzi ułatwiająca przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym „niebieska ścieżka”....

8373

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]