Reklama

Literatura kuchenna

Literatura kuchenna

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Mijający rok był szczególnie łaskaw dla poradników kulinarnych: księgarniane półki się od nich uginają, nadchodzi pora pospiesznych zakupów i popełnianych w ostatniej chwili straszliwych błędów.
J

Jak to się stało i kiedy, pojęcia nie mam; skajowa torba sprzedawcy bibuły nie przyciąga już tłumów, zniknęły kolejki do ruskich księgarń, i ruskie księgarnie też zniknęły. "Główne nurty marksizmu" nie robią już wrażenia na kobietach. Przyszedł czas na proste formułki, dla każdego zrozumiałe, wyrażone w punktach. Nastała era przewodnika. Jak przechowywać wino i co Robert M. Parker doradza kupić na następne lata? Jak w zgodzie z feng shui urządzić meblami z Ikei mieszkanie w blokowisku? Jak przeżyć w lesie, żywiąc się wyłącznie roślinami? To są księgarskie przeboje.

I książki kulinarne: mój konik, mój bzik, moja nocna lektura.

W zgodzie z duchem czasów przejrzymy tu literaturę kuchenną ostatniego roku, żeby sobie powiedzieć przy okazji, gdzie właściwie jesteśmy - my, nuworysze, dopiero odkrywający rozkosze i ciemne strony tego rynku....

14174

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]