Reklama

Literatura kuchenna

Literatura kuchenna

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Mijający rok był szczególnie łaskaw dla poradników kulinarnych: księgarniane półki się od nich uginają, nadchodzi pora pospiesznych zakupów i popełnianych w ostatniej chwili straszliwych błędów.
J

Jak to się stało i kiedy, pojęcia nie mam; skajowa torba sprzedawcy bibuły nie przyciąga już tłumów, zniknęły kolejki do ruskich księgarń, i ruskie księgarnie też zniknęły. "Główne nurty marksizmu" nie robią już wrażenia na kobietach. Przyszedł czas na proste formułki, dla każdego zrozumiałe, wyrażone w punktach. Nastała era przewodnika. Jak przechowywać wino i co Robert M. Parker doradza kupić na następne lata? Jak w zgodzie z feng shui urządzić meblami z Ikei mieszkanie w blokowisku? Jak przeżyć w lesie, żywiąc się wyłącznie roślinami? To są księgarskie przeboje.

I książki kulinarne: mój konik, mój bzik, moja nocna lektura.

W zgodzie z duchem czasów przejrzymy tu literaturę kuchenną ostatniego roku, żeby sobie powiedzieć przy okazji, gdzie właściwie jesteśmy - my, nuworysze, dopiero odkrywający rozkosze i ciemne strony tego rynku....

14174

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]