Reklama

Ładowanie...

Literatura kuchenna

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Mijający rok był szczególnie łaskaw dla poradników kulinarnych: księgarniane półki się od nich uginają, nadchodzi pora pospiesznych zakupów i popełnianych w ostatniej chwili straszliwych błędów.
J

Jak to się stało i kiedy, pojęcia nie mam; skajowa torba sprzedawcy bibuły nie przyciąga już tłumów, zniknęły kolejki do ruskich księgarń, i ruskie księgarnie też zniknęły. "Główne nurty marksizmu" nie robią już wrażenia na kobietach. Przyszedł czas na proste formułki, dla każdego zrozumiałe, wyrażone w punktach. Nastała era przewodnika. Jak przechowywać wino i co Robert M. Parker doradza kupić na następne lata? Jak w zgodzie z feng shui urządzić meblami z Ikei mieszkanie w blokowisku? Jak przeżyć w lesie, żywiąc się wyłącznie roślinami? To są księgarskie przeboje.

I książki kulinarne: mój konik, mój bzik, moja nocna lektura.

W zgodzie z duchem czasów przejrzymy tu literaturę kuchenną ostatniego roku, żeby sobie powiedzieć przy okazji, gdzie właściwie jesteśmy - my, nuworysze, dopiero odkrywający rozkosze i ciemne strony tego rynku....

14174

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]