Reklama

List pisali mężczyźni

13.01.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 01/14
R

Rozumiem podejmowaną przez Kościół obronę instytucji rodziny, choć wyobrażam sobie nieco inne formy tej obrony niż obecni członkowie Episkopatu. Natomiast skupię się na nieco pobocznym wątku tego skądinąd nieujmującego pisma.
Piszą biskupi, że wiele osób nie protestuje przeciwko „ideologii gender”, ponieważ jej nie rozumie. Wydaje się, że to raczej wiedza zbiorowego ciała Episkopatu ma pewne luki, gdyż idea gender nie bierze się z marksizmu, lecz z ruchu feministycznego i powstawała w proteście przeciw dyskryminacji kobiet. Warto pamiętać, że prawo wyborcze, prawo dziedziczenia, prawo posiadania własnych zasobów, prawo wyboru zawodu i pracy zarobkowej, oraz to, że kobieta zamężna nie przysięga już mężowi „posłuszeństwa”, to zdobycze zaledwie drugiej połowy ubiegłego wieku. Ruchowi feministycznemu, co by o nim nie myśleć, zawdzięczamy uwolnienie potencjału połowy społeczeństwa....

2496

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]