Reklama

Ładowanie...

Leszek Aleksander Moczulski: Wiersze

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Boga nie widać
B

Boga nie widać

ale od słońca wschodu

jesteśmy zaproszeni

do Niego, do ogrodu.

Boga nie widać

dzień się układa różnie.

By dostrzec Jego odbicie

wystarczy twój i mój uśmiech.

W niepewności tego ładu

Choć śmierć ugodzi,

dobrze żyć się godzi.

Mocniejszego szukać gruntu,

kiedy brak ratunku.

Bo słońce powstawa,

Bóg za darmo dawa.

Za dobro dziękować,

rozdawać, nie psować.

W niepewności tego ładu

Miłosierdzie głosić światu.

Aż po tożsamość

Nie spocznie pamięć,

nie spocznie miłość.

Tymi się staniesz

...
2617

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]