Reklama

Lenin wiecznie żywy

Lenin wiecznie żywy

11.03.2019
Czyta się kilka minut
W

W związku z tym, że moja bańka informacyjna zalana została licznymi tekstami o skądinąd interesującej Alexandrii Ocasio-Cortez – lewicowej deputowanej z Nowego Jorku, która nie tylko jest najmłodszą kobietą w historii, która kiedykolwiek zasiadała w Izbie Reprezentantów, ale w dodatku jest wyszczekana, radykalna i piękna oraz bynajmniej się tego nie wstydzi, ja postanowiłam przedstawić państwu kogoś na zupełnie drugą nóżkę. Niechaj się nam równoważy!

Do dzisiejszej bohaterki zaprowadziła mnie kręta ścieżka, idąca do Ameryki zaskakująco, bo przez Serbię. Otóż może nie wszyscy wiedzą, że od 2017 r. premierką tego kraju, niebędącego wszak bastionem tolerancji ani lewicowego snu o postępie i równości, jest nominowana przez wywodzącego się z nacjonalistycznego i konserwatywnego środowiska prezydenta Vučicia niejaka Ana Brnabić. Ponieważ – mimo wszystko – żyjemy w XXI wieku, nie...

5395

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]