Reklama

Lampy na pobożność

Lampy na pobożność

16.01.2005
Czyta się kilka minut
Skąd bierze się nacisk na możliwość nadawania Mszy przez telewizję przy jednoczesnym braku entuzjazmu dla posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. i wyraźnym oporze wobec wprowadzenia diakonatu stałego?.
I

Ilekroć natrafiałem na telewizyjną transmisję Eucharystii, pojawiał się we mnie odruch sprzeciwu, zażenowania, a czasem wręcz obrzydzenia. Dość frustrująca reakcja dla kogoś od lat zafascynowanego liturgią: rzeczywistością, która była i jest osią jego chrześcijańskiego życia. Tym bardziej, że przyznawanie się do takiej reakcji u osób związanych z Kościołem zazwyczaj wywoływało podejrzenia, pytanie, czy to aby swój człowiek, próby łagodnej perswazji, żebym starał się zrozumieć duchowe potrzeby innych ludzi, albo też wyrzuty, że chciałbym zamknąć Kościół do zakrystii, że nie rozumiem, iż we współczesnym świecie ewangelizacja musi się posługiwać również najnowocześniejszymi środkami. Chęć refleksji nad problemami, jakie stwarza medialna transmisja Mszy, pojawiała się rzadko (jak się później okazało, nie należało się temu dziwić, skoro sam ks. René Laurentin, wybitny teolog,...

10620

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]