Reklama

Łagiewniki: o uczniach dość upartych

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Na błoniach przed sanktuarium Jana Pawła II dominowali Polacy. Więcej kolorowych grup pielgrzymich pojawiło się w położonym po sąsiedzku sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, 30 lipca 2016 r. Fot. Grażyna Makara
N

Na krakowskich Białych Morzach – dawnych hałdach fabryki „Solvay”, gdzie stanęło Centrum Jana Pawła II, Franciszek spotkał się z duchownymi i osobami konsekrowanymi. Mówił o otwieraniu Kościoła: „Jezus od samego początku pragnie, aby Kościół wychodził, aby szedł do świata. Chce, aby to czynił tak, jak On sam tego dokonał. (…) W postaci sługi. Niestety – mówił papież – w naszym życiu kapłanów i osób konsekrowanych często może pojawić się pokusa, by ze strachu lub wygody pozostać trochę zamkniętymi w nas samych i w naszych środowiskach”. Spis pokus, którym duchowni ulegają, jest realistyczny, ale papież mówił pozytywnie, kreśląc obraz tego, kto swoje życie upodobnił do Jezusa: „dom, w którym mieszka, nie należy do niego”; nie wybiera swoich własnych miejsc (np. parafii), ale idzie tam, gdzie został posłany; nie wybiera nawet czasu dla siebie (np. godzin urzędowania, wakacji); nie szuka...

3650

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]