Reklama

Łagiewniki: o uczniach dość upartych

Łagiewniki: o uczniach dość upartych

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Na błoniach przed sanktuarium Jana Pawła II dominowali Polacy. Więcej kolorowych grup pielgrzymich pojawiło się w położonym po sąsiedzku sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, 30 lipca 2016 r. Fot. Grażyna Makara
N

Na krakowskich Białych Morzach – dawnych hałdach fabryki „Solvay”, gdzie stanęło Centrum Jana Pawła II, Franciszek spotkał się z duchownymi i osobami konsekrowanymi. Mówił o otwieraniu Kościoła: „Jezus od samego początku pragnie, aby Kościół wychodził, aby szedł do świata. Chce, aby to czynił tak, jak On sam tego dokonał. (…) W postaci sługi. Niestety – mówił papież – w naszym życiu kapłanów i osób konsekrowanych często może pojawić się pokusa, by ze strachu lub wygody pozostać trochę zamkniętymi w nas samych i w naszych środowiskach”. Spis pokus, którym duchowni ulegają, jest realistyczny, ale papież mówił pozytywnie, kreśląc obraz tego, kto swoje życie upodobnił do Jezusa: „dom, w którym mieszka, nie należy do niego”; nie wybiera swoich własnych miejsc (np. parafii), ale idzie tam, gdzie został posłany; nie wybiera nawet czasu dla siebie (np. godzin urzędowania, wakacji); nie szuka...

3650

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]