Reklama

Dajcie nam miesiąc!

Dajcie nam miesiąc!

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Stara władza mówiła jedno w Warszawie, drugie w Brukseli, trzecie w Moskwie. My wszędzie będziemy mówić to samo.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Rewolucja się skończyła, ale przekładana data zaprzysiężenia prezydenta i negocjacje wokół osoby premiera długo nie pozwalały cieszyć się ze zwycięstwa. Społeczeństwo ukraińskie wydaje się już zmęczone?

PETRO POROSZENKO: - Ludzie byli zmęczeni przede wszystkim niesprawiedliwością dotychczasowej władzy. Pomarańczowa Rewolucja wywołała duże i uprawnione oczekiwania. Ludzie uwierzyli, że jeśli poprą Wiktora Juszczenkę, ich życie zmieni się na lepsze.

My zwyciężyliśmy już w pierwszej turze wyborów prezydenckich, gdy Juszczenko zajął pierwsze miejsce. Potem wielka niesprawiedliwość popełniona podczas drugiej tury wyprowadziła na ulice miliony ludzi, którzy zaryzykowali wszystkim: utratą pracy, zdrowiem, a nawet życiem.

- W niedawnej publikacji "New York Times" potwierdza to, o czym...

13295

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]