Reklama

Kurs mistrzowski

Kurs mistrzowski

10.02.2014
Czyta się kilka minut
Polskie uczelnie z wolna nadążają za światowym trendem i oczekiwaniami publiczności. Nasi wykonawcy są więc przede wszystkim bywalcami kursów mistrzowskich światowych gwiazd. Tak jak we Wrocławiu.
Philippe Herreweghe, Wrocław, 5 lutego 2014 r. Fot. Adam Rajczyba / FILHARMONIA WROCŁAWSKA
N

Najlepiej uczyć się poprzez praktykę. Do jej powszechności w dziedzinie muzyki dawnej droga w Polsce jest jeszcze daleka. Wciąż, by poważnie zajmować się tą dziedziną, polscy muzycy pielgrzymują na dłuższy czas do Hagi, Bazylei czy Londynu.
Owszem, problem może powoli i stopniowo zanika – muzyka dawna pojawia się nawet w ofercie akademickiej i już od paru lat można w Polsce uczyć się grać na barokowych skrzypcach. I to w niejednym miejscu. Jedną rzeczą jest jednak nauczenie się techniki gry łukowym smyczkiem i przyswojenie zasad zdobnictwa, inną – zanurzenie w środowisku zajmującym się tylko Bachem, Vivaldim i ich kolegami, granie w zespołach, praca pod kierunkiem wybitnych mistrzów muzyki dawnej – dyrygentów lub kierujących ansamblami instrumentalistów.
W PRAWO LUB W LEWO
Czy jest jakiś sposób, by skorzystać z podobnej okazji w Polsce? Otóż tak....

8367

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]