Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

23.11.2015
Czyta się kilka minut
17 – 23 października
Z

ZNAMY WICEMINISTRÓW KULTURY
Minister Piotr Gliński ogłosił nominacje: Jarosław Sellin będzie odpowiedzialny za inwestycje infrastrukturalne, muzea i Polski Instytut Sztuki Filmowej, Magdalena Gawin – za ochronę zabytków i nadzór nad instytucjami podległymi MKiDN, Jacek Kurski – za analizę struktury ministerialnej i Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Wanda Zwinogrodzka (ostatnio dziennikarka „Gazety Polskiej”) została wiceministrem do spraw teatrów i edukacji artystycznej. Powołanie Kurskiego minister określił jako „tymczasowe”.

KRADZIEŻ W WERONIE
Z muzeum Castelvecchio w Weronie ukradziono 17 obrazów – dzieła Tintoretta, Mantegni, Pisanella i Rubensa. Wartość płócien ocenia się na 10-15 milionów euro.

NAGRODA RADIA ZET
Laureatką Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego została w tym roku Bianka Mikołajewska za teksty o SKOK-ach i Grzegorzu Biereckim, publikowane na łamach „Polityki” i „Gazety Wyborczej”. „Trudno znaleźć dziennikarza bardziej przegranej sprawy niż ja – powiedziała podczas ceremonii wręczenia. – Przywódca największej partii, która wygrywa w wyborach, był w stanie powiedzieć, że afery SKOK-ów nigdy nie było, i głównego bohatera moich artykułów wskazać jako godnego kandydata do Senatu. Na takiego człowieka, o którego działaniach piszę przez tyle lat, głosuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi i zostaje on przewodniczącym senackiej komisji, która będzie odpowiadała za finanse naszego państwa”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]