Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

15.09.2014
Czyta się kilka minut
I

INDIE W GARDZIENICACH
Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na festiwal „Indie, Indie...”, który odbędzie się w tym ośrodku w dniach 24–28 września. W programie prezentacje taneczne (z udziałem m.in. Malliki Sarabhai i Asha Mukherjee), widowisko teatralno-muzyczne oparte na poezji i biografii Rabindranatha Tagorego (z udziałem m.in. Andrzeja Seweryna), seminarium dotyczące twórczości Tagorego oraz konferencja poświęcona Wandzie Dynowskiej (1888–1971), pisarce, tłumaczce, popularyzatorce teologii i filozofii hinduizmu w Polsce. Więcej: www.gardzienice.org.

UNIKATOWE DRZEWORYTY
Do 30 listopada w Muzeum Etnograficznym w Krakowie trwa wystawa „Spotkanie. Drzeworyty ludowe z kolekcji Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zachowanej we Lwowie”, prezentująca ponad 140 drzeworytów zgromadzonych w I poł. XIX w. i będących...

1693

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]