Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

23.06.2014
Czyta się kilka minut
15 – 22 czerwca
Z

ZMARŁ ANDRZEJ HUDZIAK
Wybitny aktor, członek zespołu Starego Teatru, autor kreacji m.in. w „Kalkwerku” Krystiana Lupy czy (jako Miron Białoszewski) w filmie „Parę osób, mały czas” Andrzeja Barańskiego. Miał 59 lat.
WSPOMINAJĄC RÓŻEWICZA
„Rewolucjonista słowa, formy poetyckiej akceptował i przestrzegał granic etycznych, moralnych. Drażniła go hucpa pseudoartystyczna, prowokacja dla prowokacji” – pisze Mariusz Hermansdorfer o autorze „Niepokoju”, którego na łamach najnowszej „Odry” (nr 6) wspominają także Jacek Łukasiewicz, Józef Kelera i Janusz Degler. W bardzo ciekawym numerze miesięcznika znajdziemy również m.in. szkice Dariusza Nowackiego o prozie nagrodzonego przez „Odrę” Jerzego Pilcha oraz Pietra Citatiego o lustrach w twórczości Itala Calvina, wiersze Johna Ashbery’ego (w przekładach Pawła Marcinkiewicza), Piotra Matywieckiego...

1788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]