Reklama

Księżycowe problemy

Księżycowe problemy

03.12.2018
Czyta się kilka minut
Trzydzieści dwa procent. Tyle, według najnowszego raportu Światowej Organizacji Żywnościowej... pauza.
ISTOCK / GETTY IMAGES
Z

Zanim opowiem wam o liczbie, którą wybrałem na ten tydzień, wyjrzyjmy przez okno na księżyc. Nic nie widać, bo dziś jest nów? Aż musieliście sprawdzić ten fakt w internetach, któż bowiem dzisiaj żyje wedle księżyca i umiałby z marszu odpowiedzieć, jaką dziś mamy kwadrę? Dla naszych dziadków, zwłaszcza tych ze wsi, sporo od tego zależało w obrządkach pola, ciała i ducha. Dziś o tym myślą tylko pięknoduchy. Głośno niedawno było o pewnej scysji: stołeczna pisarka i socjolożka w publicznym poście na Facebooku wyraziła zachwyt, iż księżyc jest jak „wielki żuk wywrócony na plecy”. Nie minęła godzina, aż jej ścianę nawiedziła egeria wyższego towarzystwa Warszawy, grzmiąc, jak tylko wykładowcom etyki, dźwigającym brzemię autorytetu, wypada: „jak ty możesz tak żyć, zajmując się księżycem, podróżami i innymi dziwnymi sprawami, nie angażując się w politykę”.

Co to się działo, co się...

5874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bełkot, panie dziejku, czysty egoprzerośnięty bełkot. To nie styl czyni dobry tekst, a treść, która tutaj ginie w tych popisach pseudoprozatorskich... Kryzys - to jest przede wszystkim dziennikarstwa,jak z tego tekstu wyraźnie widać...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]