Reklama

Kuchenne pociechy

Kuchenne pociechy

17.01.2016
Czyta się kilka minut
Kiedy zabraknie mi już całkiem słów i zmęczę się kolejną knajpą, wrócę na łono ukochanego kina Muranów, gdzie zaklepałem sobie posadę biletera.
Fot. CORBIS / PROFIMEDIA
D

Dla kogoś, ktoś łaknie ludzkiego ciepła, ale boi się zbyt bliskich kontaktów, taka robota to idealne rozwiązanie. Oprócz tradycji dachu, który cieknie od 60 lat pomimo corocznego remontu, oraz dorobku najlepszego kina studyjnego w dorzeczu Wisły, Muranów ma jeszcze jeden skarb: kierownika, a ściślej: jego legendarny nos do publiczności. Z wieloletniej obserwacji przepływów na seansach potrafi nie tylko przewidzieć wynik frekwencyjny każdego tytułu, ponieważ wyjście do kina to decyzja impulsywna, emocjonalna i raczej gromadna, w jego głowie układa się także coś na kształt intuicyjnej diagnozy społecznej.

Otóż szef Muranowa mówi mi teraz, że ludzie są przytłoczeni, zgnębieni, przy czym nie chodzi o krajową bieżączkę ostatnich tygodni, tylko raczej ponure wieści ostatniego roku ze świata, wojnę na Ukrainie, bomby w stolicach, miliony na granicach. Podobnie jak gigantyczny sukces...

5946

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

To tak na dziś...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]