Reklama

Ładowanie...

Księga i nadzieja

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Sławomir Żurek: - Kim są dla Pana chrześcijanie?
M

Michael A. Signer: - Wyznawcami Boga Izraela, którzy wierzą, że hebrajskie Pisma Święte, dzielone przez nich z Żydami, zawierają część objawienia. Jezus jest dla nich Mesjaszem zesłanym przez Boga Izraela i tylko przez Niego mogą być pojednani z Bogiem. Jestem głęboko przekonany, że naprawdę pozostają w przymierzu z Bogiem Izraela, mimo iż nie są Żydami. Najkrócej mówiąc: są ukochanymi dziećmi Boga i czuję z nimi bliskie pokrewieństwo.

Trzeba zauważyć, jak znacząco chrześcijaństwo i judaizm zbliżyły się do siebie w ciągu ostatnich czterdziestu lat, a mimo to, jak wielu chrześcijan żywi wciąż pogardę do Żydów. Ci ludzie uważają, że Żydzi nie pozostają już w przymierzu z Bogiem Izraela; że chrześcijanie ich zastąpili. Widać tu zadziwiający brak jedności: wielu chrześcijan prowadzi dialog z Żydami, ale są i tacy, którzy odmawiają Żydom relacji z Bogiem. I wielu z nich nie widzi w...

10406

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]