Reklama

Książki, w które wierzę

Książki, w które wierzę

13.12.2015
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki: Mój dom jest tam, gdzie moja biblioteka. Zakorzeniałem się w jakimś miejscu dopiero gdy poukładałem książki.
Ks. Adam Boniecki w swoim krakowskim mieszkaniu przed przeprowadzką do Warszawy, 2011 r. Fot. Grażyna Makara
G

GRZEGORZ JANKOWICZ: Napisałeś kiedyś w „Tygodniku”: „Nieco irracjonalna potrzeba (tak, potrzeba!) gromadzenia książek należy do sposobu bycia, do egzystencjalnych nawyków rodziny, środowiska, w którym się wzrasta lub żyje”. Jak u Ciebie z tą „irracjonalną potrzebą”?

Ks. ADAM BONIECKI: Przekonałem się o tym w czasie przeprowadzki: oddałem wtedy do biblioteki zakonnej około tysiąca książek. Resztę sobie zostawiłem.

Brakuje Ci ich?

Brakuje mi zaledwie kilku. Jedną musiałem po raz kolejny kupić. Pojechałem do biblioteki, żeby tę książkę odebrać (pochopnie się jej pozbyłem, przyznaję), ale okazało się, że już ją ktoś zabrał – moi współbracia bystrze spostrzegli, co warto z części mojego księgozbioru włączyć do własnych biblioteczek. Ale kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera, więc niech im lektura wyjdzie na...

18450

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]