Reklama

Krótki błysk światła

Krótki błysk światła

26.12.2004
Czyta się kilka minut
Szpakowaty już pan, nasz sąsiad od lat trzydziestu czterech, wspomina, że mając lat siedemnaście usłyszał w kościele parafialnym z ust srogiego redemptorysty, iż mizerne będą jego szanse na zbawienie, jeśli prędko nie odbędzie spowiedzi generalnej. Wystraszony, nie bez oporów nakłonił sam siebie do generalnego rachunku sumienia, dokonał go w mękach, po czym, drżąc z trwogi, ruszył do pobliskich dominikanów.
T

Tam poddał uważnemu oglądowi spowiedników i wybrał tego, co na oko był stosunkowo niegroźny - spokojnego pięćdziesięciolatka w okularach. Ukląkłszy przy konfesjonale nabrał powietrza i wypalił: - To jest moja spowiedź generalna!

W odpowiedzi usłyszał ciche westchnienie i wreszcie: - Och. A czy to konieczne?

Nastała cisza pełna konsternacji - chłopca zatkało. A tu z konfesjonału zagadnięto: - Ostatnia spowiedź była ważna?

- Tak...

- No to - po co?...

I to był jego pierwszy kontakt z ojcem Joachimem Badenim.

Wkrótce chłopak znalazł się w duszpasterstwie młodzieżowym przy kościele dominikanów, gdzie ojciec Joachim zadał mu pewnego razu pytanie: - Jak myślisz, po co tu jesteście?

- Duszpasterstwo jest po to, żebyśmy uczęszczali na Mszę świętą, spotykali się z ludźmi,...

7163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]