Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

30.03.2003
Czyta się kilka minut
W

WOBEC WOJNY

„Kiedy, jak w tych dniach w Iraku, wojna zagraża losom ludzkości, trzeba bezzwłocznie, głośno i zdecydowanie powtarzać, że tylko pokój prowadzi do budowy sprawiedliwego i solidarnego społeczeństwa” - powiedział Jan Paweł II w dwa dni po wybuchu wojny w Zatoce Perskiej (22 marca). Zdaniem Papieża „problemów ludzi nigdy nie uda się rozwiązać za pomocą przemocy i broni”.

„Stolica Apostolska z głębokim bólem przyjęła wiadomość o rozwoju wydarzeń w Iraku” - oświadczył Joaquin Navarro-Valls (20 marca). „Watykan z jednej strony ubolewa nad tym, iż rząd iracki nie podporządkował się rezolucjom ONZ ani apelowi samego Papieża, który prosił o rozbrojenie kraju, a z drugiej, że przerwano drogę rokowań zgodnych z prawem międzynarodowym w celu pokojowego rozwiązania dramatu irackiego” - powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Niedawny osobisty...

10440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]