Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas niedzielnej liturgii na Placu św. Piotra Jan Paweł II kanonizował trzech misjonarzy XIX w. Nowi święci to: Niemiec bł. Arnold Janssen (1837-1909) - założyciel werbistów; pochodzący z południowego Tyrolu bł. Joseph Freinademetz (1852-1908), również werbista, misjonarz Chin; oraz Włoch bł. Daniele Comboni (1831-1881) - misjonarz Czarnego Lądu, prekursor inkulturacji, założyciel kombonianów. W homilii Papież zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej z apelem, aby przyszła z pomocą Afryce: “Jakże nie skierować wzroku pełnego miłości i niepokoju ku drogim mieszkańcom Afryki, ziemi bogatej w dobra ludzkie i duchowe, nadal naznaczonej wieloma trudnościami i problemami" - powiedział.
  • Kantyk Zachariasza “Benedictus" był tematem środowej katechezy papieskiej. Jan Paweł II zwrócił uwagę, że to “prorocze" odczytanie dziejów ludzkości, odwołujące się do przymierza...
8879

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]