Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

16.01.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Podczas audiencji dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej Benedykt XVI życzył ludom i narodom "chrześcijańskiej radości" (9 stycznia). Zwrócił także uwagę na problemy międzynarodowe: "Państwo Izrael powinno móc istnieć w Ziemi Świętej w pokoju zgodnie z normami prawa międzynarodowego; tam też naród palestyński powinien móc w pogodzie rozwijać swe demokratyczne instytucje dla dobra przyszłości w wolności i pomyślności". O terroryzmie powiedział: "Żadna okoliczność nie może usprawiedliwiać tej przestępczej działalności, która okrywa hańbą tych, którzy ją uprawiają i która jest tym bardziej godna potępienia, kiedy ukrywa się za religią, ściągając w ten sposób czystą prawdę Boga do poziomu własnej ślepoty i moralnej perwersji".
"Niech święto Chrztu Pańskiego będzie dla nas wszystkich okazją do odkrycia radości i piękna...

7451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]