Reklama

KRONIKA

KRONIKA

08.07.2013
Czyta się kilka minut
2 – 8 lipca
U

Uważam, że większość rodziców ucieka się do in vitro w dobrej wierze. (Abp Henryk Hoser w rozmowie z KAI opublikowanej 6 lipca).

Abp Henryk Hoser odpowiedział na zarzuty „Newsweeka”. „Naszym zadaniem nie jest wywoływanie w ludziach poczucia winy i proszę zauważyć, że w żadnym z wystąpień nie ma napiętnowania ludzi, którzy zostali poczęci metodą in vitro, czy też zdecydowali się, aby z niej skorzystać – mówił przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z KAI. – Mowa jest jedynie o samej metodzie i jeżeli wskazuje się na osoby świadomie działające, to nie chodzi o tych, którzy się temu poddają, ale o tych, którzy to wykonują”. Abp Hoser przyznał też: „Nigdy nie użyłem słowa »ekskomunika«. [ Taki zarzut pojawił się w artykule opublikowanym w 27. numerze „Newsweeka” – red.]. Stwierdziłem jedynie, że jeżeli...

5106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]