Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

01.07.2013
Czyta się kilka minut
25 czerwca – 1 lipca 2013
K

Katolicka uczelnia ma obowiązek prowadzić naukową analizę takich zjawisk z perspektywy nauki Kościoła (ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL, o wprowadzeniu zajęć na temat teorii gender, 24 czerwca 2013 r.)
27 czerwca w warszawskiej cerkwi greckokatolickiej pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiono uroczystą panichidę (nabożeństwo za zmarłych).
W trakcie modlitwy abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, poprosił o przebaczenie Polaków, którzy stracili bliskich na Wołyniu w 1943 r. W tym roku przypada 70. rocznica zbrodni wołyńskiej. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele Episkopatu Polski i Ukrainy, prezydent Bronisław Komorowski, marszałkowie polskiego Sejmu i Senatu oraz reprezentanci władz ukraińskich. Abp Szewczuk (który przebywał w Polsce z czterodniową wizytą) przemawiając w imieniu...

4709

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]