Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

04.05.2013
Czyta się kilka minut
23 IV – 3 V 2013
J

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego! (Papież Franciszek na Twitterze, 29 kwietnia).

Papież na Twitterze. Już 6 mln użytkowników Twittera śledzi codzienne wpisy Franciszka. W ciągu 7 tygodni pontyfikatu ich liczba wzrosła o 3,3 mln. Wpisy Benedykta XVI na papieskim koncie (@pontifex), które powstało 12 grudnia 2012 r., śledziło w lutym br. 2,7 mln użytkowników. Z „odziedziczonego” konta, na którym wpisy publikowane są w 9 językach, w tym także po polsku, Franciszek zaczął korzystać cztery dni po wyborze. W krótkich codziennych wezwaniach prosi o modlitwę (np. 27 kwietnia w intencji ofiar katastrofy budowlanej w stolicy Bangladeszu) albo daje proste rady, jak w dzień patrona robotników: „Drodzy młodzi, uczcie się od świętego Józefa, który...

4155

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]