Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

16.03.2013
Czyta się kilka minut
5 – 15 marca 2013 r.
D

Dzień dobry, tu papież Franciszek... (Początek rozmowy telefonicznej nowego Papieża z portierem kurii Jezuitów w Rzymie, 15 marca 2013 r.)

Pomimo groźby ekskomuniki, która grozi za złamanie przysięgi milczenia na temat konklawe, kardynałowie ujawniają szczegóły wyboru nowego papieża. Metropolita Paryża kard. André Vingt-Trois mówił, że głosując na metropolitę Buenos Aires elektorzy mieli na uwadze potrzebę reformy kurii rzymskiej. „Nie należy się po nim spodziewać brutalnej reformy administracyjnej. Będą to raczej przemiany bardziej fundamentalne” – uznał hierarcha. Również kard. Christoph Schönborn uważa „uporządkowanie” kurii rzymskiej za pilne wyzwanie. Zdaniem wiedeńskiego metropolity, dzięki Franciszkowi Europa będzie mogła poszerzyć swoje spojrzenie na Kościół powszechny, „a to dlatego, że nazbyt często wydaje się nam, jakbyśmy...

3733

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]