Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.12.2012
Czyta się kilka minut
4 – 10 grudnia
P

Proponowałem tajnym służbom uroczystość w głównej nawie, w której pomieściłoby się 2 tys. gości, lecz te uznały, że byłoby to nieco niestosowne.
(Dr John Hall, dziekan Opactwa Westminsterskiego, o Mszy św. z udziałem agentów brytyjskiego wywiadu. „Daily Telegraph”, 15 grudnia 2012 r.)

Benedykt XVI ogłosił orędzie na 46. Światowy Dzień Pokoju. „Tłem tekstu są wydarzenia sprzed półwiecza: rozpoczęcie Soboru Watykańskiego II i ogłoszenie »Pacem in terris« – ostatniej encykliki Jana XXIII, która jako cztery fundamenty pokojowego współżycia ukazała prawdę, wolność, miłość, sprawiedliwość” – komentuje Giovanni Maria Vian, redaktor naczelny „L’Osservatore Romano”, uznając orędzie za „małą encyklikę”. Za zagrożenia dla pokoju Papież uznaje w nim m.in. „te formy fundamentalizmu i fanatyzmu, które wypaczają prawdziwą...

5101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]