Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

17.12.2012
Czyta się kilka minut
4 – 10 grudnia
P

Proponowałem tajnym służbom uroczystość w głównej nawie, w której pomieściłoby się 2 tys. gości, lecz te uznały, że byłoby to nieco niestosowne.
(Dr John Hall, dziekan Opactwa Westminsterskiego, o Mszy św. z udziałem agentów brytyjskiego wywiadu. „Daily Telegraph”, 15 grudnia 2012 r.)

Benedykt XVI ogłosił orędzie na 46. Światowy Dzień Pokoju. „Tłem tekstu są wydarzenia sprzed półwiecza: rozpoczęcie Soboru Watykańskiego II i ogłoszenie »Pacem in terris« – ostatniej encykliki Jana XXIII, która jako cztery fundamenty pokojowego współżycia ukazała prawdę, wolność, miłość, sprawiedliwość” – komentuje Giovanni Maria Vian, redaktor naczelny „L’Osservatore Romano”, uznając orędzie za „małą encyklikę”. Za zagrożenia dla pokoju Papież uznaje w nim m.in. „te formy fundamentalizmu i fanatyzmu, które wypaczają prawdziwą...

5101

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]