Reklama

KRONIKA

KRONIKA

03.12.2012
Czyta się kilka minut
28 listopada – 4 grudnia
C

Chrystus chce być królem serc, nie królem czerwonych płaszczy. (Bp Henryk Tomasik o idei intronizacji Chrystusa na króla polski, 25 listopada 2012 r.)

24 listopada Benedykt XVI mianował sześciu nowych kardynałów. Znalazł się wśród nich m.in. Béchara Boutros Raï, patriarcha Kościoła maronickiego grupującego wiernych z Libanu i Syrii. „Przez kardynalat patriarchy – powiedział Papież – pragnę szczególnie wesprzeć życie i obecność chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Winni tam oni móc żyć swobodnie swoją wiarą. Pragnę też raz jeszcze wystosować gorący apel o pokój w tym regionie”. Wśród nowych kardynałów nie ma ani jednego Europejczyka. Na globalny charakter Kościoła oraz fakt, iż „należy on do całej ludzkiej rasy”, zwracał uwagę podczas konsystorza sam Papież. Liczba hierarchów uprawnionych do udziału w konklawe wynosi...

4692

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]