Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.07.2012
Czyta się kilka minut
10-16 lipca 2012
K

Katyń jest wspólnym grobem dla Rosjan i Polaków, miejscem wspólnego bólu, wspólnych głębokich przeżyć (patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I w czasie uroczystości konsekrowania Cerkwi Zbawiciela w Katyniu, 15 lipca 2012 r.)

W przeprowadzonych 7 i 8 lipca atakach na wioski chrześcijańskie w Nigerii zginęło 65 osób. Do ich zorganizowania przyznało się islamskie ugrupowanie Boko Haram, w którego bastionie, miejscowości Maiduguri, 13 lipca doszło również do zamachu przed meczetem (zginęło w nim pięć osób). W reakcji na kolejną falę przemocy kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, oświadczył, że „prześladowani chrześcijanie w krajach takich jak Nigeria, Egipt, Indie czy Pakistan wykazują się niebywałą odwagą”, a patrząc na nich „jest dumny z tego, że może być katolikiem”. Tymczasem 12 lipca...

4602

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]