Reklama

KRONIKA

KRONIKA

20.02.2012
Czyta się kilka minut
14 - 20 lutego 2012
"

"Jednym z bardziej niepokojących przejawów wojowniczej sekularyzacji jest to, że w swojej istocie i skłonnościach, które przejawia, jest ona głęboko nietolerancyjna. Odmawiając ludziom prawa do religijnej tożsamości, wykazuje cechy podobne do reżimów totalitarnych" (Baronessa Sayeeda Warsi w artykule dla „Daily Telegraph”, 13 lutego 2012 r.)

Podczas czwartego konsystorza obecnego pontyfikatu Benedykt XVI wręczył 22 biskupom i kapłanom insygnia kardynalskie. Wśród nowych purpuratów są wysocy funkcjonariusze Kurii Rzymskiej, biskupi diecezjalni oraz trzech duchownych powyżej 80. roku życia, obdarzonych tą godnością za zasługi dla Kościoła. Kardynałem został m.in. metropolita Pragi abp Dominik Duka. Tylko dwóch z nowo mianowanych dostojników pochodzi spoza Europy, Ameryki Północnej lub Południowej. Zwracając się do nowych...

4805

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]