Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

20.02.2012
Czyta się kilka minut
14 - 20 lutego 2012
"

"Jednym z bardziej niepokojących przejawów wojowniczej sekularyzacji jest to, że w swojej istocie i skłonnościach, które przejawia, jest ona głęboko nietolerancyjna. Odmawiając ludziom prawa do religijnej tożsamości, wykazuje cechy podobne do reżimów totalitarnych" (Baronessa Sayeeda Warsi w artykule dla „Daily Telegraph”, 13 lutego 2012 r.)

Podczas czwartego konsystorza obecnego pontyfikatu Benedykt XVI wręczył 22 biskupom i kapłanom insygnia kardynalskie. Wśród nowych purpuratów są wysocy funkcjonariusze Kurii Rzymskiej, biskupi diecezjalni oraz trzech duchownych powyżej 80. roku życia, obdarzonych tą godnością za zasługi dla Kościoła. Kardynałem został m.in. metropolita Pragi abp Dominik Duka. Tylko dwóch z nowo mianowanych dostojników pochodzi spoza Europy, Ameryki Północnej lub Południowej. Zwracając się do nowych...

4805

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]