Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.11.2016
Czyta się kilka minut
22 – 28 listopada
G

GODNOŚĆ GŁOWY PAŃSTWA
Na gali 25-lecia tabloidu „Super Express” – pisma słynącego z kolportowania plotek, pogoni za tanią sensacją i żerowania na cudzym nieszczęściu – pojawił się Andrzej Duda. Kawałek jubileuszowego tortu prezydentowi Rzeczypospolitej podała świecąca nagimi pośladkami piosenkarka Doda.

ZNACZEK
Na Poczcie Polskiej można kupić znaczki wydane z okazji 25. rocznicy Radia Maryja.

KTO NAS OBRONI
„Siłę tej armii stanowi wielka wiara narodu polskiego, najlepiej symbolizowana przez krzyż Jana Pawła II stojący tu, na placu Piłsudskiego” – powiedział minister Antoni Macierewicz podczas warszawskiej uroczystości promocji 176 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski.

FESTIWAL USTAWODAWCZY
W Sejmie trwają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (ma umożliwić szybki – i w zgodzie z intencjami PiS – wybór następcy Andrzeja Rzeplińskiego na stanowisko prezesa TK), a także ustawy o zgromadzeniach publicznych, ułatwiającej organizowanie manifestacji o charakterze cyklicznym (a więc np. miesięcznic smoleńskich) i przenoszącej kontrolę nad nimi ze szczebla samorządu na poziom wojewody. Rząd z kolei przyjął projekt ustawy obniżającej emerytury b. funkcjonariuszom komunistycznej Służby Bezpieczeństwa – także tym pozytywnie zweryfikowanym w III RP.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]