Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.10.2016
Czyta się kilka minut
17 – 23 października
E

EKSHUMACJE
Ponad dwustu krewnych ofiar katastrofy smoleńskiej zaapelowało do ministra Zbigniewa Ziobry, żeby wycofał decyzję o ekshumacji ich bliskich na potrzeby śledztwa (zob. rozmowa z Małgorzatą Rybicką w dziale Kraj). „Nie byłoby tych ekshumacji, gdyby Donald Tusk, który był premierem w czasie, kiedy doszło do tragedii, zadbał o wyjaśnienie przyczyn katastrofy” – odpowiedział im minister Mariusz Błaszczak.

TUSK NA PRZESŁUCHANIE
Szefowa nowo powołanej sejmowej komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold Małgorzata Wassermann zapowiedziała wezwanie na świadka Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej ma mówić m.in. o pracy swojego syna dla piramidy finansowej.

PRZETARG SAMOLOTOWY
Polska kupi dwa samoloty Gulfstream G550 na przeloty dla VIP-ów. Media alarmują, że lobbysta obsługujący ich producenta zajmuje się także producentem helikopterów Black Hawk, które – jak wiele wskazuje – mogą zostać kupione dla polskiej armii zamiast francuskich Caracali.

DESANT NA UKRAINĘ
Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie PO, który odszedł ze stanowiska w związku z niewpisanym do oświadczenia majątkowego kosztownym zegarkiem, został szefem urzędu odpowiadającego na Ukrainie za budowę dróg i autostrad. Od kwietnia szefem miejscowych kolei jest Wojciech Balczun, b. prezes PKP Cargo.

TYCH OBIETNIC NIE DOTRZYMAMY
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie trzech ustaw o pomocy dla frankowiczów – ewentualne rozstrzygnięcia najwcześniej w lutym, ale już wiadomo, że nie zostaną spełnione zapowiedzi Andrzeja Dudy z czasów kampanii prezydenckiej o znaczącym zaangażowaniu banków w ewentualne przewalutowanie kredytów zaciągniętych w szwajcarskiej walucie na złote.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]