Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

12.10.2015
Czyta się kilka minut
5 – 11 października
Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

​PODPIS
Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową, umożliwiającą samorządom walkę z przestarzałymi piecami i węglem najgorszej jakości. Nowe prawo wejdzie w życie od listopada.
NA ZAPAS
Sejm wybrał pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego – dwóch „na zapas”, bo kadencja dotychczasowych kończy się w grudniu. Prawica apeluje do prezydenta, by od tej dwójki nie przyjmował ślubowania.
RELIKWIA
Do kaplicy sejmowej trafi kapsułka z krwią św. Jana Pawła II. Poseł Kazimierz Jaworski ze Zjednoczonej Prawicy wyraża nadzieję, że pojawienie się na Wiejskiej relikwii posłuży pojednaniu między parlamentarzystami.
POWRÓT
W Polsce o nim nie słychać, więc zabrzmiał w Chicago: media nagłośniły wypowiedzi Antoniego Macierewicza na spotkaniu z Polonią, podczas którego mówił m.in. o weryfikowaniu służb pod kątem stosunku do katastrofy smoleńskiej i konieczności ekshumacji wszystkich jej ofiar.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]