Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

21.09.2015
Czyta się kilka minut
15 – 21 września
Fot. Paweł Supernak / PAP
T

TRYBUNAŁ STANU?
115 posłów podpisało wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, który według prokuratury wraz z posłem Janem Burym z PSL ustawiał konkursy na dyrektorów delegatur NIK.

ZAWIEDZIONY WYBORCA
Ryszard Petru zainaugurował kampanię wyborczą formacji Nowoczesna. Na kongresie ugrupowania zadeklarował, że jest zawiedzionym wyborcą PO, co potwierdza program – w wielu punktach przypominający pomysły Platformy sprzed kilkunastu lat. Listy wyborcze w co najmniej połowie okręgów, oprócz znanych już partii i koalicji, zarejestrowała także mająca być alternatywą dla Zjednoczonej Lewicy Partia Razem.

WŁAMANIE U KANDYDATA
Popierany przez PO (podobnie jak PSL, Platforma nie wystawiła tam swojego reprezentanta) kandydat na senatora w okręgu podwarszawskim Roman Giertych został okradziony przez nieznanych sprawców. Najwyraźniej powątpiewając w skuteczność policji, Giertych opublikował na swoim profilu facebookowym nagrania z monitoringu i wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ujęciu sprawców.

SPROSTOWANIE
Nieprawdziwa jest informacja opublikowana 13 września 2015 r. w rubryce „W skrócie” na temat startu Romana Giertycha z list PO. Pan Roman Giertych nie startuje z list PO w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]