Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.07.2015
Czyta się kilka minut
19 – 26 lipca
Fot. Leszek Szymański / PAP
P

PANI GENERAŁ
Irena Doroszkiewicz, z wykształcenia pedagog, obecnie komendant wojewódzki policji w Opolu, otrzymała nominację generalską, w związku z czym MSW wprowadziło do swojego regulaminu modyfikację: spódnicę z lampasami. Spośród 98 tys. funkcjonariuszy policji 15 tys. to kobiety.

WAKACJE, KORKI, BURZE Nawet weekendowe otwarcie bramek na autostradzie A1 (w sobotę wjechało na nią 91 tys. pojazdów) nie zmniejsza korków, w których stoją letnicy podróżujący na Hel: na obwodnicy Trójmiasta, w okolicach Pucka i Władysławowa samochodowy zator potrafi mieć 20 km długości. Przez kraj przeszły silne burze z gradem, a w woj. świętokrzyskim – trąba powietrzna.

PRĘDKOŚĆ POSŁA Pod Warszawą po policyjnym pościgu zatrzymano posła PiS Krzysztofa Lipca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 45 km/h. Parlamentarzysta tłumaczył, że spieszył się na obrady Sejmu – m.in. nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym, w której podniesiono i powiązano ze średnią pensją kary dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

DOPALACZE Policja zatrzymała bezrobotnego bibliotekarza, który handlował dopalaczami przez internet. W jego mieszkaniu zabezpieczono specyfiki, których czarnorynkowa wartość przekracza 1,3 mln zł. Wpadł, bo z paczki, którą nadał na poczcie, wydobywał się dziwny zapach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]