Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.04.2020
Czyta się kilka minut
7–10 kwietnia
W

WIARA

Jarosław Gowin, sprzeciwiający się organizacji wyborów prezydenckich w maju, podał się do dymisji ze stanowisk rządowych, deklarując chęć dalszej służby „Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” jako poseł. Partia Porozumienie rządu nie opuściła – nowym wicepremierem została rekomendowana przez Gowina Jadwiga Emilewicz.

NADZIEJA

Trybunał Sprawiedliwości UE zobowiązał Polskę do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, a I prezes SN Małgorzata Gersdorf wezwała w związku z tym członków Izby Dyscyplinarnej „do natychmiastowego powstrzymania się od jakichkolwiek czynności związanych z rozpoznawaniem spraw”. Wielkich nadziei na wykonanie orzeczenia TSUE nie ma: rząd chce skierować je do Trybunału Konstytucyjnego.

MACIEREWICZ

Jak co roku, Antoni Macierewicz ogłosił, że raport w sprawie katastrofy smoleńskiej jest gotowy, tylko jego przedstawienie się opóźni. Były szef MON nie twierdzi już, że do tragedii doszło z powodu sztucznej mgły, rozpylenia helu nad lotniskiem czy „obezwładnienia” samolotu na wysokości 15 metrów. Ostatecznie (?) stanęło na tym, że tupolewa zniszczyły dwie eksplozje na pokładzie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]