Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.07.2017
Czyta się kilka minut
3 – 9 lipca
D

Dzień jak co miesiąc. W chwili zamknięcia numeru „TP” w Warszawie odbywały się obchody kolejnej „miesięcznicy” katastrofy smoleńskiej. W ostatniej chwili z udziału w kontrmanifestacji, prowadzonej m.in. przez Władysława Frasyniuka, wycofał się Lech Wałęsa (z powodu kłopotów z krążeniem trafił do szpitala).

Paliwo dla opozycji. PiS złożyło w Sejmie projekt regulacji nazwanej dla niepoznaki ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych, a de facto wprowadzającej nowy podatek dla producentów lub importerów paliw lub gazu. Jeszcze w opozycji partia Jarosława ­Kaczyńskiego deklarowała, że nie będzie podnosić podatków, i krytykowała wysokie ceny paliw.

Szkoła dyskryminacji. Ministerstwo Edukacji Narodowej chce usunąć z prawa oświatowego obowiązek działań przeciwdyskryminacyjnych. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, z nowelizacji rozporządzenia MEN ws. wymagań wobec szkół znikną zapisy dotyczące równości i walki z uprzedzeniami. Przypomnijmy, że w 2016 r. prokuratura prowadziła ponad 1600 spraw dotyczących tzw. przestępstw z nienawiści.

Uszczelnienie. Sejm wprowadził zmiany w programie „Rodzina 500 plus”, mające uszczelnić system wypłat, np. zapobiegając sztucznemu zaniżaniu dochodów, przez rozwiązywanie stosunku pracy, a następnie ponowne jego nawiązywanie z tym samym pracodawcą na innych warunkach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]