Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.06.2017
Czyta się kilka minut
12 – 18 czerwca
N

NA UGORZE
Weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinania drzew na prywatnych działkach. Wydłużono czas dany urzędnikom gminy na oględziny rośliny zgłaszanej do usunięcia, wprowadzono także limity obwodów pni, powyżej których wycinka jest zabroniona. Liczby drzew, które zniknęły z polskiego pejzażu w ciągu ostatnich miesięcy, nie sposób oszacować.

CÓRKA LEŚNICZEGO
Kamera Polsatu zarejestrowała, jak przed posiedzeniem rządu minister środowiska Jan Szyszko wręcza szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi kopertę ze słowami: „To jest taka... córka leśniczego”. W reakcji na tę sytuację posłowie PO zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury o „możliwości popełnienia przestępstwa pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę”.

KTO TU RZĄDZI
Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w wywiadzie radiowym, że „oczekuje wyjaśnień” w sprawie nominacji ambasadorskich, które – mimo pozytywnych opinii ze strony parlamentu – wciąż nie zostały podpisane przez prezydenta.

DIAGNOZA
„My obejmujemy działaniem na rzecz budowy nowej Polski kolejne obszary naszego życia, a oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego. Ci nowi barbarzyńcy nie szanują już niczego, co jeszcze niedawno wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą z modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa do obecności w przestrzeni publicznej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar” (Jarosław Kaczyński w liście do klubów „Gazety Polskiej”).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]