Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

22.08.2016
Czyta się kilka minut
15 – 21 sierpnia
N

NOWA DYKASTERIA
1 września zacznie działalność nowa dykasteria ds. laikatu, rodziny i życia. Tego dnia zakończą swoją działalność Papieska Rada ds. Świeckich oraz Papieska Rada ds. Rodziny. Papież mianował dotychczasowego biskupa Dallas w Teksasie, 70-letniego bp. Kevina Josepha Farrella, prefektem nowej dykasterii. Zadaniem nowej dykasterii będzie promowanie i organizowanie międzynarodowych konferencji i innych projektów dotyczących apostolstwa świeckich, instytucji małżeństwa i rodziny oraz obrony życia w środowisku Kościoła.

ZMARŁ KS. PROF. JERZY CHMIEL
Był biblistą i hebraistą, wieloletnim autorem „TP” i „Znaku”, profesorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, kierownikiem Katedry Hermeneutyki Biblijnej i Judaistyki.

PIZZA DLA BIEDAKÓW
Codziennie w trakcie wakacji abp Konrad Krajewski zaprasza 10 bezdomnych osób na zabawę i kolację. Najpierw jałmużnik papieski razem z biedakami jedzie watykańskim vanem na plażę, gdzie odpoczywają, później wszyscy idą na pizzę. Inne inicjatywy, które prowadzi arcybiskup Krajewski w imieniu papieża, obejmują akademiki, salony fryzjerskie i prysznice dla tych, którzy są w potrzebie. W zeszłym roku papież zaprosił grupę bezdomnych do Rzymu, do Kaplicy Sykstyńskiej. Jeszcze wcześniej zaprosił dwa tysiące bezdomnych i migrantów do cyrku.

CHRZEŚCIJANIE W MECZECIE
Włoscy muzułmanie poprosili papieża Franciszka, aby odpowiedział na apel #Cristianinmoschea (Chrześcijanie w meczecie). Chodzi o udział chrześcijan w międzyreligijnej modlitwie w meczetach 11 września, w 15. rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku, która w tym roku przypada w przeddzień islamskiego święta Id al-Fitr, obchodzonego na zakończenie ramadanu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]