Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

24.05.2021
Czyta się kilka minut
18–24 maja
Monika Kornecka z Krakowa została laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity / ARCHIWUM PRYWATNE
P

PRZYGOTOWANIA

W październiku ruszą prace nad Synodem Biskupów poświęconym synodalności Kościoła, który ostatecznie odbędzie się w 2023 r. W fazie diecezjalnej, która potrwa do kwietnia 2022 r., do wszystkich diecezji zostanie rozesłany m.in. kwestionariusz przeznaczony dla wiernych. Nowością będzie tzw. faza kontynentalna, podczas której dyskutować będą przedstawiciele episkopatów.

LIST

Jan Paweł II po zamachu „nie mógł zrozumieć, mniej nawet niż to, że próbowano go zabić, ale dlaczego ten człowiek nie mógł lub nie chciał żałować tego, co uczynił”, wspomina Gian Franco Svidercoschi w liście otwartym do Mehmeta Ali Ağcy. 84-letni watykanista w 40. rocznicę zamachu poprosił sprawcę o wyrażenie skruchy i wyjaśnienie okoliczności ataku na papieża.

PRZEBACZENIE

Monika Kornecka z Krakowa (na zdj.) została laureatką Międzynarodowej Nagrody św. Rity, przyznawanej kobietom, które w swoim życiu zrealizowały ewangeliczne przesłanie o przebaczeniu. Wraz z mężem Kornecka przebaczyła zabójcy swojego 23-letniego syna. Po Mariannie Popiełuszko i piosenkarce Eleni, jest trzecią wyróżnioną Polką.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]