Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

20.08.2018
Czyta się kilka minut
13 – 19 sierpnia
S

Słowo

Arcybiskupi podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Abp Depo: „Boleśnie powróciły wypowiedzi, że w Polsce rządzi Konstytucja, a nie Ewangelia”. Abp Jędraszewski: „Związki homoseksualne nie mają nic wspólnego z bożym zamysłem wobec człowieka i są szyderstwem z Boga”. Abp Michalik: „Dzisiaj każdy, kto spojrzy na Matkę Najświętszą w niebie, na Jej życie i zasługi w dziele odkupienia, ten widzi samokompromitację niezrównoważonych ruchów feministycznych”.

Kolor

„Irlandzcy biskupi zaprosili gejowskie pary na Spotkanie Rodzin w Dublinie” – donosi Tomasz Terlikowski i krytycznie przygląda się kolorom orna- tów, które na uroczystości w Irlandii uszyła rodzinna firma z Piotrkowa Trybunalskiego. Beżowe, różowe i zielone szaty to – zdaniem publicysty – kolory raczej nie liturgiczne, a „takie bardziej ciepłe”.

Samochód

Irlandzkie media podają z kolei, że Franciszek, który odwiedzi Dublin, z lotniska do rezydencji prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa pojedzie granatową skodą rapid. Samochód – na życzenie papieża – zostanie przekazany później jednej z irlandzkich organizacji charytatywnych.

Konfesjonał

W Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej zakonnicy zamontowali sześć nowych i – jak podają lokalne media – luksusowych konfesjonałów. Wyprodukowane we Włoszech, wyposażone są w ogrzewanie oraz klimatyzację, systemy uruchamiane przez spowiednika w zależności od pory roku. Są też dźwiękoszczelne.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]