Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.04.2018
Czyta się kilka minut
3–9 kwietnia
KRZYSZTOF KAPICA / EAST NEWS
D

DOBRY CHLEB

„Dobrze wypieczony półkilogramowy chleb św. Agaty to pierwszy produkt, który opuścił piec Piekarni Bożego Miłosierdzia” – donoszą media z Koszalina. Tydzień temu bp Edward Dajczak pobłogosławił piekarnię, której całkowity dochód ze sprzedaży chleba zostanie przekazany na koszalińskie stowarzyszenie Dom Miłosierdzia, które codziennie wydaje ponad 300 posiłków osobom w kryzysie bezdomności i opiekuje się setką swoich mieszkańców.

DOBROWOLNE RANCZO

W minioną niedzielę w Nysie opolski biskup Andrzej Czaja otworzył Ranczo Nadziei. Na urządzonym poddaszu ­klasztoru ojców Franciszkanów zamieszka siedmiu mężczyzn z uzależnieniami i „trudną przeszłością”. Prośbę o przyjęcie do Rancza wysłali także więźniowie, którzy planują swoją przyszłość po opuszczeniu zakładu karnego. Pobyt w Ranczu jest dobrowolny.

NIEDOBROWOLNE DATKI

„Caritas przyjmuje tylko i wyłącznie dobrowolne datki na cele charytatywne” – poinformował dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki po tym, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie rządu Beaty Szydło przekażą Caritasowi otrzymane wcześniej nagrody (rzecznik PiS Beata Mazurek napisała na Twitterze, że „będą konsekwencje dla tych, którzy tego nie zrobią”). „Zamiar przekazania wspomnianych środków na rzecz Caritas jest dla nas zaskoczeniem i nie był z nami konsultowany” – dodał ks. Iżycki. Opinia publiczna ustala, czy dzielenie się premią jest dobrowolne.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

TROCHĘ TO GORSZĄCE DLA NAS PROSTACZKÓW. OKAZUJE SIĘ, ŻE MOŻNA ŁAMAĆ PRAWO A POTEM UDAWAĆ OWIECZKĘ, ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO I BOGOBOJNIE PRZEKAZYWAĆ BEZPRAWNIE POBRANE PIENIĄDZE NA SZCZYTNY CEL. CZY TO FAKTYCZNIE DATEK MIŁOSIERDZIA?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]