Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

06.02.2018
Czyta się kilka minut
30 I – 5 II
W

WATYKAŃSKA CENZURA

Organizowana 8 marca konferencja „Dlaczego kobiety są ważne” nie odbędzie się w Ogrodach Watykańskich – jak co roku – tylko w kurii jezuitów w Rzymie. Organizatorki – członkinie stowarzyszenia Voices of Faith, którego celem jest zabieganie o włączenie kobiet w struktury Kościoła – zdecydowały się przenieść spotkanie, ponieważ prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell nie zgodził się na obecność na konferencji Mary McAleese, nie podając oficjalnie powodu. Media przypominają, że była prezydent Irlandii jest zwolenniczką ślubów dla osób LGBT. Z Polski w konferencji uczestniczyć będzie nasza stała współpracowniczka Zuzanna Radzik.

POST W INTENCJI POKOJU

Papież ogłosił dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Odbędzie się on 23 lutego, w drugi piątek Wielkiego Postu. „Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego” – zapowiedział Franciszek i wskazał, że nie tylko możemy się modlić: „Każdy może konkretnie powiedzieć »nie« przemocy, na ile zależy to od niego”. Franciszek zaprosił również „niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny”.

O. PAWEŁ KOZACKI

został ponownie wybrany prowincjałem polskich dominikanów. Będzie pełnił urząd przez kolejne cztery lata. W minionym tygodniu w Krakowie odbyła się kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]