Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

06.02.2018
Czyta się kilka minut
30 I – 5 II
W

WATYKAŃSKA CENZURA

Organizowana 8 marca konferencja „Dlaczego kobiety są ważne” nie odbędzie się w Ogrodach Watykańskich – jak co roku – tylko w kurii jezuitów w Rzymie. Organizatorki – członkinie stowarzyszenia Voices of Faith, którego celem jest zabieganie o włączenie kobiet w struktury Kościoła – zdecydowały się przenieść spotkanie, ponieważ prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell nie zgodził się na obecność na konferencji Mary McAleese, nie podając oficjalnie powodu. Media przypominają, że była prezydent Irlandii jest zwolenniczką ślubów dla osób LGBT. Z Polski w konferencji uczestniczyć będzie nasza stała współpracowniczka Zuzanna Radzik.

POST W INTENCJI POKOJU

Papież ogłosił dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Odbędzie się on 23 lutego, w drugi piątek Wielkiego Postu. „Ofiarujemy go szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego” – zapowiedział Franciszek i wskazał, że nie tylko możemy się modlić: „Każdy może konkretnie powiedzieć »nie« przemocy, na ile zależy to od niego”. Franciszek zaprosił również „niekatolików i niechrześcijan do przyłączenia się do tej inicjatywy w sposób, jaki uznają za najbardziej stosowny”.

O. PAWEŁ KOZACKI

został ponownie wybrany prowincjałem polskich dominikanów. Będzie pełnił urząd przez kolejne cztery lata. W minionym tygodniu w Krakowie odbyła się kapituła Polskiej Prowincji Dominikanów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]