Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

07.05.2017
Czyta się kilka minut
1 – 5 maja
W

WYTYCZNE DLA MAŁŻEŃSTW
Biskupi dyskutowali w minionym tygodniu nad wytycznymi KEP na temat duszpasterstwa małżeństw i rodzin. Dokument ma się składać z trzech części poświęconych przygotowaniu do małżeństwa, duszpasterstwu rodzin oraz związkom niesakramentalnym. Jak ujawnił bp Jan Wątroba, stojący na czele Rady Episkopatu ds. Rodziny, najwięcej miejsca dokument poświęca wezwaniu Franciszka do „towarzyszenia, rozeznawania, włączania” osób będących w nieuregulowanych sytuacjach: „Cała praktyka Kościoła musi być w tym punkcie przeorganizowana, aby wobec takich osób objawić miłość i troskę właśnie poprzez towarzyszenie im w trudnych sytuacjach, rozeznawanie swej sytuacji i jej przyczyn oraz wskazywanie dróg wyjścia”.

PRZECIW HANDLOWI LUDŹMI
W przeciwdziałanie handlowi ludźmi angażuje się Caritas w Indiach i Bangladeszu. Chodzi przede wszystkim o przerzucane z Bangladeszu do Indii kobiet i dzieci. Według bangladeskiej policji w latach 2004-16 ofiarą handlarzy padło ok. 9 tys. młodych kobiet.

PAPIEŻ I PLAŻA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Franciszek przekazał pieniądze na wynajęcie plaży koło Rzymu, z której będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Kwota – jak zaznaczył papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski – ma pokryć roczny koszt wynajmu.

MISJONARZ Z UGANDY
Franciszkanie z Krakowa zapraszają na spotkanie z o. Bogusławem Dąbrowskim, misjonarzem, autorem książki „Spalić paszport”, który opowie o sytuacji w tym kraju. W programie także projekcja zdjęć, parzenie ugandyjskiej kawy i herbaty, rozmowa z Ugandyjczykami studiującymi w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 18.00 w Sali Włoskiej klasztoru franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]